Titulní obrázek

Automobilka Mercedes-Benz představuje řadu novinek

Automobilka Mercedes-Benz se nyní stále více zabývá novou generací kompaktních modelů. V loňském roce byla představena druhá generace třídy B. V letošním roce k ní přibyla i třetí generace třídy A. Nyní měl premiéru nový sportovně laděný sedan Concept Style Coupé.

Na něj má navázat stylové kombi. Dalším v řadě by mělo být ještě SUV BLK. To ovšem není vše a podle německého magazínu Auto Bild pracuje Mercedes-Benz i na nové verzi třídy B. Tou má být sedmimístné provedení stojící na prodloužené platformě MFA (Mercedes Front Wheel Architecture). Prodloužená třída B se sedmimístným interiérem se má stát prémiovou alternativou k vozům jako je například Opel Zafira Tourer, Ford Grand C-Max nebo Citroën Grand C4 Picasso. Konkurence je tedy dost.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

S pětimístnou třídou B by měla novinka sdílet paletu pohonných jednotek a pravděpodobně i design předních partií. Světová premiéra prodlouženého provedení třídy B se sedmimístným interiérem se má odehrát příští rok na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Můžeme se tedy těšit na další novinku.