Titulní obrázek

Stane se Mercedes-Benz značkou nejluxusnějších vozů?

Žebříček luxusních značek se na trhu viditelně proměňuje velmi sporadicky. Nyní by však Daimler chtěl udělat ze značky Mercedes-Benz jedničku na trhu s luxusními vozy již do roku 2020. V letošním roce firma očekává rekordní prodeje a hodlá zvýšit výrobu. Rozhodla se pro investici 600 milionů eur do rozšíření továrny v Rastattu.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Německý automobilový koncern Daimler investuje do konce příštího roku dalších 600 milionů eur (přes 15 miliard Kč) do rozšíření výroby v továrně v německém městě Rastatt. Generální ředitel společnosti Dieter Zetche chce, aby se stal Mercedes-Benz nejpozději do roku 2020 jedničkou v luxusním segmentu, a to i z hlediska objemu prodeje. Dále také předpokládá, že překoná loňský prodejní rekord.

Člen představenstva Daimleru Wolfgang Bernhard, který má na starosti výrobu vozů Mercedes, zdůraznil, že továrna v Rastattu bude po dokončení expanze pracovat na plný výkon. Momentálně pracuje mnoho automobilových továren se ztrátou, Rastatt mezi ně určitě nepatří.

Daimler vyrábí kromě osobních automobilů nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou. Společnost loni v listopadu oznámila, že během dvou let ukončí výrobu superluxusních vozů Maybach, která je již řadu let ztrátová. Daimler plánuje do roku 2020 více než zdvojnásobit prodej luxusních vozů Mercedes na 2,7 milionu aut ročně. Zetsche již loni v září upozornil, že automobilka hodlá do roku 2020 předstihnout v prodeji domácí konkurenty BMW a Audi, a stát se tak jedničkou na světovém trhu s luxusními automobily.