Titulní obrázek

Stáj Mercedes chce přetáhnout Lewise Hamiltona od McLarenu

Stáj Mercedes chce přetáhnout Lewise Hamiltona od McLarenu. A to aniž by skončil letošní ročník Formule 1.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

I když stáj McLaren popřela, že je Lewis Hamilton na odchodu, spekulace o přestupu bývalého mistra světa formule 1 do Mercedesu neutichají. Podle britského listu Daily Mail nabízí německý tým sedmadvacetiletému pilotovi za tři roky 60 milionů liber (asi 1,8 miliardy korun).

Hamilton by tím trumfl současný výdělek německé legendy Michaela Schumachera, kterého má podle dohadů v Mercedesu vystřídat. Sedminásobný šampion si přijde ročně na více než půl miliardy korun. Nabízí se proto otázka, zda Mercedes hodlá vytvořit "supernákladnou" jezdeckou dvojici, nebo se skutečně legendárního německého pilota zbavit.

Podle Daily Mailu není Schumacherův odchod hotovou věcí. Pro Hamiltona by prý mohl uvolnit místo druhý německý pilot v týmu Nico Rosberg. Hamiltonovi, jenž během kariéry v F1 závodil jen za McLaren, končí smlouva. Podle listu The Guardian ji dosud neprodloužil i proto, že má neshody s vedením.

"Chci vyhrávat," prohlašuje Hamilton. "Vždycky chcete vyhrávat, každý rok, kdy závodíte. Kvůli tomu existujeme my, jezdci, i naše týmy. Jde jen o to, být si jistý, že jste na tom správném místě, tam kde vítězit můžete," dodává jezdec, a nechává tak okolí spekulovat. Hamilton závodí ve formuli 1 od roku 2007. Ve své druhé sezoně získal mistrovský titul a dosud vyhrál 19 závodů.