Titulní obrázek

Elektrický Mercedes-Benz B se představí v Paříži jako koncept

Aktuální Mercedes generace třídy B se konečně dočkal i elektromobilu. Oproti ostatním automobilkám je na tom Mercedes-Benz ve vývoji elektromobilů velmi dobře. Své modely pohánějící elektřinou nyní obohacuje o logo Electric Drive a třída B současné generace s kódem W246 není výjimkou.

Modrý vůz je zatím konceptem, ale od běžných Mercedesů B se nijak výrazně vizuálně neliší. Jeho elektromotor dává dostatečný výkon 100 kW (136 k) a točivý moment 310 Nm, takže brzdou provozu určitě nebude. Na jedno nabití přitom ujede dle podmínek až 200 km. Lithium-iontové baterie jsou umístěny v podlaze před zadní nápravou, u Mercedesu vymysleli pro tento prostor název „Energy Space“. Kapacitu článků lze doplňovat jak z běžné zásuvky o 230 V, tak i z vysokonapěťového terminálu o 400 V.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Díky instalaci akumulátorů na zmíněném místě není nijak omezen prostor pro cestující ani jeho variabilita. Mercedes-Benz B Electric Drive se světu ukáže na nadcházejícím autosalonu v Paříži. Produkční model bude následovat v roce 2014, alespoň takový je plán. Dle slov automobilky by měl být prakticky použitelným vozem. Doplní sériové verze supersportu SLS AMG E-Cell ze Ženevy 2010 a maličkého Smartu ForTwo Brabus Electric Drive, které budou představeny rovněž ve francouzské metropoli.