Titulní obrázek

Mercedes-Benz A45 AMG

Společnost Mercedes-Benz si pro letošní březnový autosalon v Ženevě připravila model A45 AMG. Vůz se může pyšnit nejsilnějším čtyřválcem v současnosti. Automobilce velkou premiéru možná oslabí novinka Audi S3 Sportback.

Pod kapotou nového Mercedesu-Benz A45 AMG se objeví čtyřválec, o který se postarala divize AMG z Affalterbachu. Jde o zajímavou jednotku, která je obdařena přeplňováním a přímým vstřikováním. Maximální výkon má hodnotu 360 koní a přichází až ve vysokých 6700 otáček za minutu.Točivý moment je v případě Mercedesu 450 Nm a je dostupný v širokém spektru otáček od 2250 do 5000 za minutu. Takovou sílu je potřeba přenášet na všechna čtyři kola. Automobilka proto vyvinula novou verzi svého pohonu 4Matic.

Ten dokáže rozdělovat točivý moment přes vícelamelovou spojku integrovanou v zadním diferenciálu. V jednu chvíli je možné poslat i sto procent síly jen na přední kola. Systém spolupracuje se sedmistupňovou automatickou převodovkou AMG Speedshift DCT, která nabízí několik režimů řazení.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Luxusní hatchback ze Stuttgartu schopný zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,6 sekundy to ale nebude mít lehké. O pouhých pět desetin sekundy pomalejší čas má totiž konkurent Audi A3 Sportback, který automobilka v Ženevě představí také. Navíc nabízí i manuální převodovku.