Titulní obrázek

Už známe ceny Mercedes-Benz verzí CLS Shooting Brake

Automobilka Mercedes-Benz před časem představila verze CLS Shooting Brake, později odhalila nejvýkonnější provedení s označením 63 AMG. V současné době jsou známy i všechny ceny, za které bude model nabízen na německém trhu. Nejnižší možná cena je 61.761 eur, tedy asi 1.575.000 Kč za základní motorizaci 250 CDI.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Vrcholné provedení 63 AMG přijde minimálně na 117.512,50 eur (okolo 2.990.000 Kč). Mercedes-Benz začal přijímat objednávky na nový CLS Shooting Brake a na trh budou uvedeny všechny motorizace 6. října letošního roku. S praktickou pětidveřovou karoserií se na autosalonu v Pekingu v roce 2010 představil koncept aktuální generace Mercedesu CLS. Samotná automobilka potvrdila na podzim stejného roku příchod sériového kombi, ale nejprve bylo v produkčním provedení představeno čtyřdveřové kupé.

Zájemci o CLS Shooting Brake se dočkali v letošním roce. Proti výchozímu čtyřdveřovému modelu vykazuje Shooting Brake minimum změn. Délka karoserie se prodloužila o 16 mm na 4956 mm. Rozvor 2874 mm i šířka 1881 mm a 1416 mm zůstávají nezměněny. Pětidveřová karoserie je o 80 kg těžší. Mercedes-Benz s novým CLS Shooting Brake vyplňuje doposud prázdnou mezeru na trhu, do které se prozatím odvažovali pouze malosérioví výrobci a specializované karosárny, připravující vozy podobného ražení podle specifických přání svých klientů.

Nový Mercedes-Benz CLS Shooting Brake nabídne svým budoucím majitelům notnou dávku stylu ve spojení s řadou praktických vlastností, na jejichž vrcholu bude zavazadlový prostor o základním objemu 590 litrů, který bude možné složení druhé řady sedadel zvětšit na 1550 litrů.