Titulní obrázek

Mercedes vylepší malý sedan

Automobilka Mercedes chce model A ve verzi sedan CLA obohatit o nejsilnější čtyřválcový motor všech dob. Na co se můžeme těšit?

Mercedes-Benz CLA by šlo označit za sedan od modelu A. Vždyť oba vozy spolu sdílí většinu techniky, design interiéru i velkou část exteriéru. CLA ale svou karosérií více připomíná velký model CLS. Teď budou mít oba A i CLS také shodné vrcholové motorizace.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Na silnice tak vyjede CLA45 AMG. Vůz, který kupředu požene dvoulitrový benzinový čtyřválec obdařený dvojitým přeplňováním. Díky tomu nabídne výkon 360 koní, což je nejvíce mezi čtyřválcovými motory vůbec.

Motor se může vytáčet až do 6700 otáček za minutu, vrcholný točivý moment, který má hodnotu 450 Nm, dodává od 2250 do 5000 ot./min. Jednotka pracuje s kompresním poměrem 8,6:1 a přeplňování pod tlakem 1,8 baru.CLA45 AMG díky tomu zrychlí z nuly na 100 km/h za 4,6 sekundy, maximální rychlost je tradičně elektronicky omezena na 250 km/h.

Stejných parametrů dosahuje i model A45 AMG. Oba vozy také shodně k řazení používají automatickou převodovkou AMG Speedshift DCT, která nabízí několik jízdních režimů.