Titulní obrázek

Mercedes chce prodávat menší offroad

Automobilka Mercedes-Benz chce od roku 2015 prodávat crossover postavený na platformě MFA. Zároveň však plánuje malý offroad GLG.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Automobilu s kódovým označením X156 se interně přezdívá mini G, což odkazuje na podobu auta. To se má totiž velice podobat třídě G, která se vyrábí již od roku 1979. Oproti ní však má malý offroad nabídnout lepší aerodynamiku. Vůz, který by se patrně prodával s označením GLG, má mít vzpřímený postoj a dlouhou, vodorovnou střechu. Na zádi by se mohlo objevit rezervní kolo. Díky krabicovitým tvarům má být uvnitř spoustu místa, řidič má ocenit i dobrý výhled.

Základem auta by se stala platforma MFA. Nabídka motorů by v takovém případě byla podobná jako u ostatních kompaktních Mercedesů. Vedle již prodávaného hatchbacku (třída A) a MPV (třída B) mezi ně ještě patří plánovaný crossover GLA a sedan CLA. Základní varianta GLG by měla mít pohon předních kol. Může se to zdát jako překvapivé, pravdou ale je, že i nástupce Land Roveru Defender, který bude mini G konkurovat, zřejmě přijede ve verzi s pohonem dvou kol.

Provedení terénního Mercedesu s pohonem všech kol pak použije mezinápravovou spojku Haldex. Automobilka ještě definitivně nerozhodla o tom, zda se bude malý offroad skutečně prodávat. I kvůli tomu se mini G na trhu nejdříve objeví v polovině roku 2015. Podle Caru má GLG z chystaných projektů největší šanci na schválení.